Компанія Schneider Electric, лідер цифрової трансформації в області енергоменеджменту та автоматизації, взяла участь у проєкті з модернізації української антарктичної станції «Академік Вернадський».

Новое-электричество-Шнейдер-Электрик-НАНЦ-2

На початку січня 2021 року генеральний директор та представники «Шнейдер Електрік Україна» зустрілися з директором національного антарктичного наукового центру Євгеном Диким та його командою для обговорення передачі обладнання Schneider Electric, яке забезпечить комфортні та безпечні умови перебування та проведення досліджень на станції.

Україна – одна з 30 країн світу, яка має постійну станцію в Антарктиці, що функціонує цілий рік. Тут спостерігають за кліматом і погодою, працюють біологи, геофізики, метеорологи та ін. Наразі зношеність станції є високою та потребує модернізації. Вона проходитиме за декількома напрямками, один з яких оновлення систем життєзабезпечення (енергозабезпечення, опалення, водопостачання). Саме тут й використовуватиметься подароване обладнання нової лінійки модульного обладнання Resi9 компанії Schneider Electric. НАНЦ отримав обладнання для щиту управління опріснювачем води з трьома запасними комплектами.

Новое-электричество-Шнейдер-Электрик-НАНЦ-1

«Коли до нас звернулись представники станції, сумнівів допомагати чи ні, не було жодних! Дуже раді долучитись до її оснащення, а з цим – до покращення умов праці та проживання наших науковців, до розвитку не тільки української, але й світової науки. Це не перший наш благодійний донорський проєкт, але перший для української антарктичної станції «Академік Вернадський». Це початок довготривалої підтримки наших науковців, адже планів з модернізації ще багато. «Вернадський» – одна з тридцяти цілорічних станцій, не у всіх країн є такі, це наша гордість!», – прокоментував генеральний директор «Шнейдер Електрік Україна» Михайло Бубнов.

Новое-электричество-Шнейдер-Электрик-НАНЦ

За словами директора України Євгена Дикого, НАНЦ почав активно співпрацювати з українським бізнесом, адже донедавна держава не інвестувала у модернізацію станції. «Як ви знаєте, станцію українські вчені отримали від британців 25 років тому, з того часу ми використовували детально проєктно продуманий та якісно оснащений об’єкт. Але ніщо не вічне й прийшов час реконструкції. Дуже вдячні «Шнейдер Електрік Україна» за розуміння та готовність швидко реагувати на запити», – наголосив Євген Дикий.