Компанія «Шнейдер Електрік Україна», український лідер цифрової трансформації в області енергоменеджменту та автоматизації, провела модернізацію критично важливого об’єкта – комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу».

Електроблюз-Шнейдер-Електрік-Україна-МКЧХ-модернізація-водоканалу

Це вона зробила в співробітництві з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), повідомляє електротехнічний журнал Електроблюз з посиланням на на прес-службу компанії. Модернізація дозволила відновити подачу води населенню й підприємствам регіону в Краматорську, Слов’янську та Дружківці.

Як зазначили в «Шнейдер Електрік Україна», донбаський регіон мав проблеми з водопостачанням, оскільки місцевий водоканал (насосна третього підйому м. Краматорська) не могла повною мірою забезпечувати потреби населення й підприємств. Раніше було встановлено обладнання, яке дозволяло автоматично керувати подачею води з частотним регулюванням характеристик насоса, в залежності від поточних потреб. Але після більше, ніж 13-річної експлуатації воно вийшло з ладу, не підлягало подальшому ремонту, отже його необхідно було терміново замінити.

На цю проблему звернула увагу всесвітня гуманітарна організація і в максимально короткий термін профінансувала модернізацію водоканалу, звернувшись до фахівців «Шнейдер Електрік Україна». Зрештою було проведено експертизу, підбір обладнання й виконано пусконалагоджувальні роботи.

До листопаду 2020 року станція третього підйому Слов’янського регіонального виробничого управління КП «Компанія «Вода Донбасу» працювала у режимі, який не передбачав плавного регулювання, що призводило до частих аварій на водогонах і перерв у забезпеченні водою понад 300 тис. мешканців. У підсумку було поставлено частотний перетворювач Altivar Process ATV660C63Q4X1 потужністю 630 кВт (380 В). Це обладнання спеціально розроблено для управління насосами й успішно зарекомендувало себе при модернізації об’єктів водопостачання й водовідведення (наприклад, його успішно використовують водоканали Львова, Мукачіво, Запоріжжя, Кіровограда та ін.).

«Ми вдячні компанії «Шнейдер Електрік Україна» за участь у цьому важливому проєкті. На глобальному рівні МКЧХ і Schneider Electric є партнерами в багатьох проєктах, але в Україні це сталося вперше. Важливо, що наша злагоджена робота змогла забезпечити навіть в умовах карантину своєчасну доставку обладнання зі складу в Європі, а сервісна команда – якісний монтаж і запуск. Також було багато дистанційної роботи, підтвердження замовлення й онлайн-обговорень, погоджень, але ми з усім впоралися разом», – прокоментував координатор департаменту «Водопостачання й житло» делегації МКЧХ в Україні Майл Ширінг.

Своїми враженнями щодо спільного проекту поділився й генеральний директор компанії «Шнейдер Електрік Україна» Михайло Бубнов. «Коли до нас звернувся Міжнародний Комітет Червоного Хреста, – розповів він, – ми дізналися, що водопостачання величезного регіону знаходиться під загрозою. Розуміючи таку велику відповідальність і місію, яка перед нами стояла, запропонували тільки найкраще, найнадійніше рішення, яке є на даний момент в портфелі Schneider Electric – інноваційний перетворювач частоти Altivar Process. Завдяки злагодженій роботі, проєкт було реалізовано в найкоротші терміни. На сьогодні все працює відмінно, а в майбутньому рекомендуємо водоканалу продовжити співпрацю і під’єднати даний перетворювач частоти до сучасної платформи EcoStruxure, що дозволяє реалізувати весь потенціал промислового Інтернету речей (IIoT) на цьому підприємстві».